Emzirme Danışmanlığı

KURS SÜRESİ VE SAATİ : 3 AY
SERTİFİKA TÜRÜ : Türkiye Sağlık Vakfı Onaylı
MEZUNİYET DURUMU : İlk Öğretim
FİYAT : ₺ 2250 - ₺ 1750

Emzirme Danışmanlığı Bebeklerin beslenmesinin en sağlıklı ve en verimli yolu emzirmekten geçer. Doğum sonrasındaki ilk aylarda anne-babaların gündeminde ve rutininde yer alan emzirmek, doğal ve içgüdüsel bir eylemdir. Ancak günümüz şartlarında bu doğal eylemin bazen desteklenmesi de gerekmektedir. Anne ve bebek arasındaki bağ oluşana kadar, emzirme sürecinde bazı zorluklar ile karşılaşılması tamamen normaldir. Bebeğini yeterince doyurup doğurmadığından emin olmayan, doğru şekilde emzirdiği konusunda şüpheleri olanlar ve ne zaman mamaya ihtiyaç duyulacağını merak edenler bebeklerinin geleceği için hayati kararlar almak zorunda kalabilirler. Bu tür durumlarda bu soruların cevaplanabilmesi için profesyonel destek almak son derece doğru olacaktır.

Daha özgüvenli bir ebeveynlik deneyimi elde edilebilecek olan bu destek aynı zamanda bebeğinizin daha huzurlu bir şekilde gelişebilmesini de sağlayacaktır. Emzirme Danışmanlığı Nedir? Emzirme danışmanları, emzirme döneminde desteğe ihtiyaç duyan ve bu süreci daha kolay bir hale getirmek isteyen annelere destek olabilmek için özel eğitim almış olan kişilerdir. Emzirme danışmanlarından aşağıdaki sorunları yaşayan kişiler destek almayı deneyebilirler. Emzirme zorluğu yaşayanlar Bebeğin emmeyi reddetmesi sorunu ile karşılaşanlar Ağrılı emzirme Meme ucu yaraları Bebeğin memeyi reddetmesi Sütün az veya normalinden daha fazla gelmesi Memede aşırı dolgunluk ve rahatsızlık hissi Sütü sağmaya ve saklamaya ihtiyaç duyulması Birden fazla bebeğin emzirilmesi Emzirme Danışmanları Neler Yapar? Emzirme danışmanları sizi dinler, doğum hikayenizi, yaşadığınız sorunları analiz eder ve yardıma ihtiyacınız olduğu durumlarda sizlerle iletişime geçerek size özel destek programı oluştururlar. 1-2 saat sürebilecek olan ev ziyaretleri sayesinde ne şekilde emzirdiğinizi gözlemlerler.

Desteğe ihtiyacınız olduğu durumlarda devreye giren emzirme danışmanları sizlere yol gösterirler. Emzirme pozisyonları ve sağma yöntemlerini sizlere göstererek, size uygun olabilecek şekilde pratik yapmanıza destek verirler. Emzirmeye bağlı olarak ortaya çıkabilecek meme ucu yaraları ve sırt ağrıları gibi olumsuz etkilerin hafifletilebilmesi için de sizlere destek sağlarlar. Emzirme döneminde, beslenme düzeninizi gözden geçirerek daha sağlıklı ve fit kalabilmeniz için size özel beslenme tüyoları paylaşırlar. Doğum öncesi emzirme ve bebek bakımı eğitimleri aldıysanız, bu eğitimlerde öğrendiğiniz bilgileri deneyimleyebilmeniz için de emzirme danışmanları size yol gösterirler. Farklı süreçleri başarılı bir şekilde yönetebilen emzirme danışmanları, bu süreçlerde eşlerin de dahil olmasını sağlarlar. Eşlerin dahil olduğu emzirme pratikleri annelerin hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda anne-baba ve bebek ilişkilerini de güçlendirir. Büyük kardeşler mevcut ise veya hala emzirme döneminde olan başka bir bebek var ise düzeniniz emzirme danışmanları tarafından oluşturulur. Eğitim İçeriği Nedir? Teknobilgi Uzaktan eğitim kurumları tarafından online olarak sunulan emzirme danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra son olarak süpervizyon eğitimi alarak emzirme danışmanlığı mesleğini icra etmeye başlayabilirsiniz. Eğitim alan kişilerin sağlık çalışanı olmadığı durumlarda emzirme eğitimi ödevlerini tamamlamaları sertifikalarını alabilmeleri için yeterlidir. Eğitimler günün her anında erişebileceğiniz eğitimlerdir. 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz eğitimler sayesinde bilgisayar ortamında eğitim alabilmenin avantajlarını sizler de yaşamaya başlayabilirsiniz. İndirilebilir eğitim içeriklerini sizlere sunan Teknobilgi Eğitim Kurumları'nı tercih ederek kariyer hayallerinizi gerçekleştirebilir ve emzirme danışmanlığı yapmaya başlayabilirsiniz. Emzirme danışmanlığı eğitimi programı profesyoneller tarafından sizlere sunulan bir eğitimi içermektedir.

Şimdi Başvurun