Disleksi Eğiticinin Eğitimi

KURS SÜRESİ VE SAATİ : 120 SAAT - 3 AY
SERTİFİKA TÜRÜ : Üniversite Onaylı - Avrupa Onaylı
MEZUNİYET DURUMU : İlk Öğretim
FİYAT : ₺ 1700 - ₺ 1100

Disleksi nedir? Normal ya da normal üstü zekaya sahip kişinin farklı öğrenme ve düşünmesine neden olan okuma, yazma ve aritmetik öğrenimindeki güçlü ve zayıf yanlarının gözlemlendiği bir okuma bozukluğudur. Disleksi ne değildir? Disleksi bir hastalık değildir. Bir kişinin dislektik olabilmesi için öncelikle normal veya normal üstü bir zekâya sahip olması gerekmektedir. Her 10 kişiden birinde disleksi görülmektedir. Güçlük yaşıyor olması bir eksiklik, noksanlık değildir hatta çocuğumuzda daha farklı yetenekler olduğunun göstergesi olabilir.

Eğitimimiz Türkiye'de alanının en iyilerinden Pdr. Dr. Fatih KALKINÇ koordinatörlüğünde 4 farklı psikolog tarafından verilmektedir. HER ÇOCUK ÖZELDİR VE YİNE HER ÇOCUK POZİTİF BİR BAŞLANGICI HAK EDER. Bu eğitim dislektik çocukların anne babaları ve öğretmenler için yol gösterici olacaktır. Bu kadar kapsamlı; disleksi ile yaşamayı kolaylaştıran, okul ve hayat başarısını arttıracak pek çok önerilerin olduğu bir eğitim Türkiye’de ilktir. Her anne baba, öğretmen ve konuya ilgi duyan herkes yararlanabilsin diye bunu uzaktan eğitim ile sizlere sunuyoruz. Her çocuk öğrenir ancak herkes farklı şekilde öğrenir. Önemli olan nasıl öğrendiğini fark edip ona yönelik stratejiler kullanmak ve yeni yöntemler geliştirmek hepimizin görevidir.

EĞİTİMİN AMACI NEDİR? - Etkili Anne-Baba-Çocuk İletişimini Sağlayarak Farklı İletişim Yolları Sunmak. - Dislektik Bireylerin Gelişimine Destek Olmak. - Disleksi Hakkında Toplumu Daha Bilinçli Bir Hale Getirmek. - Disleksi İle İlgili Yanlış Bilinenleri Düzeltmek Ve Önyargıları Yıkmak. Özgül Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu, Kaygı Bozukluğu, Motivasyon Eksikliği, Özgüven Gelişimi, Derin Duyu, Yönetici İşlev Bozuklukları, Sosyal Duygusal Problemler, Dil Ve Konuşma Problemleri, Öğrenme Ve Davranış Sorunları, Sorumluluk Duygusunu Gelişimi, Öğrenilmiş Çaresizlik, Zeka Gelişimi, Çoklu Zeka Gelişimi, Çocuklar İle İletişimde Empati Kurmakta Güçlük Yaşayan Bireylerin Yaşamsal, Gelişimsel Süreçlerini İyileştirmek Ve Geliştirmek.

Şimdi Başvurun