Aile Danışmanlığı Kursu

KURS SÜRESİ VE SAATİ : 464 SAAT - 4 AY
SERTİFİKA TÜRÜ : MEB Onaylı, Üniversite Onaylı - Avrupa Onaylı
KİMLER KATILABİLİR : Doktor, Hemşire, Sosyolog, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Çocuk Gelişimi Muzunu, PDR Mezunu
MEZUNİYET DURUMU : Lisans
FİYAT : ₺ 1700 - ₺ 1000

Aile Danışmanlığı yönetmeliği 04.09.2012 tarih ve 28401 sayısı ile Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın girişimi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı 15.11.2012 tarihinde Aile Danışmanlığı müfredatını yayınlayarak bu eğitimi Türkiyede hayata geçirmiş oldu. Bakanlık çok kapsamlı bir müfredat hazırlayarak kadın erkek ilişkileri ve çocuklar üzerine geniş değerlendirmelerin olduğu eğitimler verilmeye başlandı.

Akdeniz Gelisim Akademi ' den  alacağınız bu eğitim ile mutlu bir ilişkinin nasıl yaşanacağını, evlilik hukunu, çocuk haklarını ve çocuk psikolojisini öğrenebilirsiniz. Bu sayede iletişim kurmada zorlandığınız çocuğunuza yaklaşımınızı değiştirebilir eşinizle ya da sevgilinizle olan problemleri rahatlıkla çözebilirsiniz. Eğitimimiz uzmanlık eğitimidir. 04.09.2012 tarihinde Resmi Gazete'de 28401 sayısı ile yayınlanan yönetmelikte Aile Danışmanlık Merkezlerinin nasıl açılacağı belirtilmiştir.

Aile Danışmanlık Merkezi açmak isteyenler 464 saatlik Aile Danışmanı Sertifikasını alması gerekmektedir. Akdeniz Gelişim Akademi Merkezi Türkiye'nin en çok tercih edilen uzaktan mesleki eğitim merkezidir.Akdeniz Gelişim tüm hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden sunan ve bugün binlerce "mutlu" öğrencisi olan Türkiye’nin en kapsamlı dijital eğitim kurumudur.

Türkiye'nin en çok tercih edilen Dijital Eğitim Kurumu Akdeniz Akademiden ; Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alabilmektedir. Ayrıca bu alanlardan mezun olmayanlar ise kişisel gelişimlerine katkı olarak 27 Avrupa Ülkesinde geçerli Uluslararası onaylı sertifika alabilmektedir.

Şimdi Başvurun